Czym jest smart home?

Czym jest smart home?

Smart home nie jest już jedynie wymysłem wyobraźni, czy odległym marzeniem. Coś, co jeszcze nie tak dawno wydawało się nierealne, aktualnie jest jednym z częściej wybieranych systemów, służących do monitorowania swojego domu, a także sterowania nim w prosty sposób za pomocą swojego telefonu bądź też specjalnie przeznaczonego do tego pilota.

Czym jest smart home i czy warto z niego korzystać?

smart homeZ całą pewnością nie ulega wątpliwości, że smart home to wynalazek wszech czasów! Głównie dlatego, że dzięki niemu za pomocą jednego kliknięcia, można na przykład zasłonić rolety lub zgasić światło. To jednak nie wszystko. Smart home i wbudowane w niego aplikacje, potrafią znacznie więcej!

Na przykład ile razy nie chciało ci się wstawać z kanapy, aby wyłączyć piekarnik? Teraz faktycznie, robiąc to, można przez cały czas pozostać na miejscu. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni przycisk na swoim smartfonie lub pilocie. W systemie smart home z eSklepu PGE możliwe jest także sterowanie oświetleniem, przyciemnianie go lub zmiana jego koloru, a także sterowanie zamontowanymi kamerami oraz alarmami. Dzięki temu można podglądać, co się dzieje w domu, nawet gdy nie ma w nim jego mieszkańców. Smart home, z całą pewnością zwiększa poczucie bezpieczeństwa, a także jest jedynym tego typu wynalazkiem, który pomaga w bezproblemowym sterować wybranymi przedmiotami w domu, bez najmniejszej potrzeby wstawania samemu z miejsca.