Czy warto kupić monitor 22 calowy?

Czy warto kupić monitor 22 calowy?

Pytanie zawarte w tytule wcale nie jest tak banalne, jak mogłoby się to wydawać. Tyle, że znaczenie ma tu nie tylko przekątna monitora, ale również szereg innych parametrów, mających wpływ na jego pracę.

Gry i inne multimedia

O tym, czy warto wybrać monitor 22 cale do swojego komputera, decyduje przede wszystkim jego zastosowanie. Jeśli ma on być przeznaczony do typowych prac biurowych, tak duża przekątna będzie optimum, choć sprawdzi się tu również nieco mniejszy ekran. Monitor 22 calowy sprawdzi się również w przypadku gier komputerowych (zwłaszcza nowej generacji). Jeśli jednak ma on wyświetlać obraz bardzo wysokiej jakości, można zaproponować zakup większego monitora o przekątnej 25 a nawet 27 cali.

Co jeszcze?

Sam rozmiar nie jest jedynym parametrem monitora komputerowego. Warto również zwrócić uwagę na jego rozdzielczość. Z przyczyn oczywistych, najlepszą opcją będą monitory 22 calowe o rozdzielczości Full HD. Przy obecnych multimediach, zakup słabszego rozwiązania nie ma po prostu sensu. Można też pomyśleć o ekranach typu IPS, które charakteryzują się znacznie szerszym polem widzenia i bardzo krótkim czasem reakcji. Nie bez powodu należy też wybrać takie monitory, które zapewniają maksimum kolorów.

Podsumowanie

Monitor 22 calowy to rozwiązanie szczególne. Można go przeznaczyć do różnych zastosowań a zwłaszcza do oglądania multimediów. Sprawdzi się on w pomieszczeniach średniej wielkości, jako alternatywa dla coraz większych telewizorów wyposażonych w łącza HDMI.