czajniki

Czym charakteryzują się dobre czajniki elektryczne?

Szukając nowego czajnika elektrycznego da się zauważyć, że ilość oferowanych modeli jest wręcz przytłaczająca dla osoby, która po prostu chce gotować wodę. Poszczególne modele różnią się wielkością, kolorami, designem itd. Jednak to nie kształt będzie odpowiadał za komfort użytkowania danego czajnik, tylko inne jego cechy. Tylko, że właściwie jakie to cechy?

czajnikiCo jest ważnego w dobrym czajniku?

Czajniki elektryczne różnią się wieloma cechami sprawdź je tu https://www.sferis.pl/czajniki-1899, jednak tylko kilka wpływa bezpośrednio na to, jak wygodnie będzie się z danego modelu korzystało.
Do takich cech zaliczyć można:

  • pojemność czajnika – jest to jeden z podstawowych aspektów dobrego czajnika. Pojemność nie może być zbyt mała, ponieważ przy większej ilości gości znacznie wydłuży się czas czekania na wodę, ani też zbyt duży, ponieważ będzie to często skutkowało gotowaniem niepotrzebnie zbyt dużej ilości wody, co oczywiście przełoży się na wyższe rachunki za prąd. Przyjmuje się, że czajnik elektryczny powinien posiadać pojemność około 1.5 litra
  • moc grzałki – ten parametr odpowiada w głównej mierze za szybkość gotowania się wody, czyli największej zalecie czajnika elektrycznego. Teoretycznie im większa moc tym lepiej, jednak i to będzie powodowało wzrost zużycia prądu, a także może stanowić zagrożenie dla obecnej w mieszkaniu instalacji elektrycznej. Najlepiej jest wybierać modele, które będą plasowały się w przedziale od 2kW do 2.5kW
  • typ grzałki – obecnie zdecydowana większość oferowanych w sklepach czajników posiada grzałkę płytową, która jest schowana w dolnej części czajnika i niewidoczna gołym okiem. Gwarantuje to większe bezpieczeństwo, a także rzadszą konieczność czyszczenia czajnika. Zdarza się, że można jeszcze gdzieniegdzie dostać czajniki z grzałką spiralną. Należy ich unikać, ponieważ użytkowanie ich jest bardzo niewygodne – niezbędne jest częste czyszczenie – a także niebezpieczne, ponieważ wielokrotnie powodowały one pożary.

Jak więc widać, aby kupić dobry czajnik elektryczny nie trzeba mieć zbyt skomplikowanej wiedzy, a jedynie podstawowe informacje dotyczące ich budowy i możliwości.