pendrive

Czy łatwo jest popsuć pendrive?

Chyba wszyscy użytkownicy pendrive’ów znają jeden z żartobliwych podziałów ludzi na dwie grupy – jedna grupa po prostu wyciąga pamięć z portu, inna klika „bezpiecznie usuń sprzęt” i dopiero wtedy zabiera urządzenie. Można się z tego śmiać, ale uszkodzenia przenośnych pamięci zdarzają się często i niestety w wielu przypadkach to wina użytkownika.

Niewłaściwe postępowanie

pendriveWspomniana wyżej sytuacja to jak najbardziej przykład możliwości uszkodzenia pendrive. Wyjmowanie pamięci za szybko, podczas kopiowania danych czy innej z nimi pracy, może wpłynąć na uszkodzenie systemu plików. W większości przypadków wystarczy taki napęd sformatować, jednak jest to już problematyczne, bo dane znajdujące się na nim zostaną wymazane. W niektórych urządzeniach problem będzie głębszy i formatowanie nie pomoże lub będzie niemożliwe. Niekiedy trzeba sprawdzić sytuację na innym komputerze, ewentualnie użyć specjalnych narzędzi, dobre pamięci masowe kupisz na https://www.sferis.pl/pendrive-2168. Tak czy inaczej, jedno kliknięcie by usunąć bezpiecznie sprzęt byłoby sposobem na uniknięcie tego typu problemów.

Dziwne zachowanie się sprzętu

Niewiedza użytkownika lub też zjawiska losowe również mogą doprowadzić do uszkodzenia pendrive. Dość często pamięci psują się wskutek kontaktu z elektrycznością, tzw. skoku napięcia na porcie usb. Może dojść do tego, gdy na powierzchni urządzeń czy dłoni użytkownika zaistnieje jakaś wilgoć, albo też wzrost napięcia będzie spowodowany niewłaściwą pracą podzespołów lub zjawiskiem losowym. Korzystając z komputera należy mieć zawsze czyste i suche ręce. Ważne jest też, by precyzyjnie trafiać do portu jednym płynnym ruchem, a nie próbować kilkakrotnie, narażając w tym czasie sprzęt na możliwe przeskoki elektryczności.