Oukitel k10000 – niedrogi smartfon dla osób wymagających długiego działania na baterii

Rynek smartfonów jest niezwykle nasycony różnego rodzaju produktami. Są one jednak do siebie często bardzo podobne i ciężko znaleźć tutaj produkt oryginalny. Jednym z ważnych dla konsumentów kwestii jest czas działania na jednym ładowaniu, który w wielu urządzeniach jest niewystarczający. Osoby takie z pewnością zainteresuje Oukitel K10000.

Oukitel K10000 to smartfon posiadający ogromną wręcz baterię o pojemności 10.000mAh. Dodatkowo posiada on także bogate ustawienia oszczędzania baterii. Jego przeciętny czas działania na jednym ładowaniu wynosi tydzień, ale gdy zastosuje się odpowiednie ustawienia, można wydłużyć go nawet do niemal dwóch tygodni. Jest to wynik nieosiągalny dla innych urządzeń tego typu, co czyni Oukitela K10000 produktem wyjątkowym (zobacz).

To jednak nie koniec miłych niespodzianek. Dołączony do telefonu specjalny kabel USB zawiera przełącznik, który pozwala uczynić z Oukitela K10000 powerbank, co umożliwi naładowanie innych urządzeń. Funkcja ta niezwykle przyda się na wyjeździe, gdy telefon osób towarzyszących będzie posiadał niski poziom naładowania baterii. Oukitel K10000 jest więc świetny w tego typu sytuacjach awaryjnych. Można za jego pomocą ładować także inne urządzenia posiadające port USB.

Telefon ten posiada też niezwykle wzmocnioną konstrukcję. Jego obudowa jest pancerna, gdyż wykonana jest z metalu i twardego plastiku.

Co do pozostałych cech, nie jest to telefon zbyt wydajny, gdyż jego sercem jest procesor MediaTek MT6735 wspierany przez 2GB pamięci RAM, jednak ta konfiguracja wystarczy zdecydowanej większości użytkowników do komfortowego korzystania z urządzenia, a jednocześnie sprzyja mniejszemu zużyciu energii, tak samo, jak wyświetlacz 720p, który rozdzielczością znacznie odbiega od tego używanego w drogich smartfonach, jednak obraz i tak jest wystarczająco ostry, a czas działania na jednym ładowaniu ulega dzięki niemu znacznemu wydłużeniu.