głośniki komputerowe

Na co zwracać uwagę kupując głośniki komputerowe?

Głośniki komputerowe są z pewnością bardzo nietypowym sprzętem grającym. Muszą łączyć w sobie wiele cech, które w przypadku innych głośników zupełnie nie są istotne. Na co zatem zwracać uwagę kupując taki zestaw nagłośnieniowy do komputera?

Ilość głośników

głośniki komputeroweNajważniejszym parametrem wyboru głośników jest określenie ilości zawartych w nim źródeł dźwięku, dobra oferta już teraz na https://www.sferis.pl/glosniki-komputerowe-2214. To czy ma to być zestaw stereo, czy może zestaw kilku głośników tworzących dźwięk przestrzenny, zależne jest od dwóch rzeczy:

  • zastosowań – głośniki typowo biurowe nie muszą charakteryzować się zbyt zaawansowanym systemem dźwiękowym, dlatego też w przypadku zastosowań nie mających nic wspólnego ze słuchaniem muzyki lub oglądaniem filmów, nie warto jest inwestować w tak duże zestawy
  • posiadanego miejsca – duże zestawy głośnikowe aby odpowiednio pracować potrzebują dużej ilości miejsca. Zarówno na ich rozstawienie, jak również na przepływ fal dźwiękowych. Jeśli posiada się małe pomieszczenie, zwykłe stereo będzie wystarczające

Jakość i moc dźwięku

Podobnie jak w powyższym przykładzie, tutaj również kluczowe jest zastosowanie komputera i kupowanych głośników. Jeśli komuś nie zależy na wrażeniach dźwiękowych, nie musi zwracać na te cechy zbyt dużej uwagi.
W innym przypadku należy pamiętać, że choć moc jest ważna, to powinna być oznacza symbolem RMS, który oznacza moc skuteczną. Wartości bez tego symbolu należy zwyczajnie zignorować.
Jakość dźwięku określana jest głównie poprzez pasmo przenoszenia. Choć ludzkie uszy słyszą zakres od 20 do 20000 Hz, to aby dźwięk powodował miłe odczucia, głośniki powinny wykraczać poza ten zakres.

Dodatkowe cechy

W przypadku głośników komputerowych warto również pamiętać o takich aspektach jak bezprzewodowość i wodoodporność, ponieważ zwykle bagatelizowane, funkcje te okazują się zawsze bardzo przydatne.