drukarki

Cechy dobrej drukarki

Choć drukarka wydaje się być bardzo prostym i nieskomplikowanym urządzeniem, to nadal jej zakup generuje spore trudności u dużej części osób. Czym powinny się osoby kupujące kierować, a czego być może unikać podczas zakupu tego urządzenia do domu?

Technika wydruku

Jest to chyba najważniejsza cecha drukarki( https://www.sferis.pl/drukarki-2182 ), która określa jej cenę, szybkość druku, oszczędność i kupowane później tusze/tonery i itd.
Wyróżnić można drukarki laserowe i atramentowa. Wersja atramentowa choć nieco już starsza technologicznie, doskonale spisuje się w warunkach domowych. Dobra jakość druku, średnia szybkość i bardzo niska cena.
Drukarka laserowa jest znacznie droższa, jednak w zamian szybsza i bardziej oszczędna. Z tym, że te oszczędność widać dopiero przy ogromnej ilości wydruków dziennie. Z tego powodu można uznać, że do domu lepsza będzie drukarka atramentowa.

drukarkiKolorowa, czy nie?

Drugim niezwykle ważnym czynnikiem wyboru jest fakt, czy ma to być drukarka kolorowa, czy wystarczy zwykła czarno biała.
W tym punkcie należy przede wszystkim określić własne potrzeby. Jeśli drukowane będą jedynie dokumenty i pliki tekstowe, drukarka kolorowa będzie zbędna.
Natomiast jeśli od czasu do czasu ktoś będzie chciał np. wydrukować zdjęcia, to zdecydowanie lepszym wyborem jest opcja kolorowa.

Urządzenie wielofunkcyjne – czy to się opłaca?

W sklepach bardzo często można spotkać w dobrych cenach urządzenia wielofunkcyjne, które oprócz drukowania mogą dodatkowo skanować dokumenty, a nawet pełnić rolę faksu.
Warto takie urządzenie wziąć po jednym warunkiem: będzie się intensywnie korzystało z jego wszystkich funkcji. Jeśli nie, to zupełnie nie warto, ponieważ zajmuje ono ogromną ilość miejsca, a po drugie generuje znacznie większe koszta.