Jaka drukarka do domu, a jaka do firmy?

Jaka drukarka do domu, a jaka do firmy?

Na chwilę obecną nie ma żadnego problemu ze znalezieniem urządzenia drukującego, które będzie spełniać indywidualne potrzeby i oczekiwania danego użytkownika. Wybór jest naprawdę ogromny i zróżnicowany. Bezproblemowo można kupić dobrej jakości drukarkę do firmowego biura czy też do użytku domowego. Dostępne są zarówno drukarki monochromatyczne, jak i kolorowe. Mogą one także różnić się technologią druku. Coraz więcej osób decyduje się również na zakup urządzenia wielofunkcyjnego.

Jaka drukarka do domu, a jaka dxo firmy?

drukarki HPJeśli ktoś kupuje drukarkę do domu, to najlepiej jest wybrać zwykle i ekonomiczne urządzenie. W przypadku nieczęstego drukowania niewielkich ilości wydruków jak najbardziej wystarczy urządzenie atramentowe. Niedrogie są przykładowo drukarki HP, które świetnie sprawdzają się do drukowania czystego tekstu oraz dokumentów w kolorze i grafik. Jeśli jednak ktoś chce używać urządzenia przede wszystkim do drukowania zdjęć, to znacznie lepszym wyborem będzie zakup drukarki laserowej. W jej przypadku trzeba więcej zapłacić, ale można otrzymać wysokiej jakości wydruki zdjęć, które z pewnością nie będą rozmazane. Do biura także lepiej od atramentowego modelu sprawdzi się laserowa drukarka HP/Canon/Epson. Tym bardziej, jeśli użytkownik przewiduje drukowanie w kolorze. Modele laserowe idealnie sprawdzają się zarówno w przypadku dużej ilości wydruków monochromatycznych, jak i tych kolorowych.

W przypadku braku dużego kapitału i okazjonalnego drukowania godne polecenia są urządzenia wielofunkcyjne, czyli tak zwane urządzenia 3 w 1 czy nawet 4 w 1. Drukarki wielofunkcyjne oprócz opcji drukowania umożliwiają skanowanie i kopiowanie. Mogą one być także wyposażone w funkcję faksu, co w przypadku firm jest bardzo mile widziane. Takie urządzenie sprawdzi się zarówno w biurze, jak i do użytku domowego. Za jego pomocą można otrzymać druk w czerni i kolorze oraz wydruk zdjęć. Niektóre modele mają także automatyczny druk dwuwarstwowy, co już w ogóle jest sporą oszczędnością czasu i papieru. Ciekawą funkcjonalnością jest także automatyczny podajnik dokumentów.