myszka komputerowa

Laserowa czy optyczna myszka komputerowa?

Zakup nowej myszki komputerowej jest bardzo trudnym wyzwaniem, zwłaszcza dla tych osób, które nie mają zielonego pojęcia o sprzęcie komputerowym. Popularne gryzonie wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też warto zapoznać się z wadami i zaletami poszczególnych modeli, dzięki czemu będzie można wybrać wysokiej jakości sprzęt, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie.

Optyczna myszka komputerowa

Myszki optyczne to nowoczesne urządzenia, które wykorzystują tajemnicze diody oświetlające powierzchnie pod nią. Mechanizm działania myszek optycznych oparty jest na popularnych diodach świetlnych LED, które wysyłają najpierw sygnały, a następnie po odbiciu się ich od podłoża odbierają je za pomocą specjalnej kamerki. W taki prosty sposób można dokładnie obliczyć położenie myszki. Największą zaletą myszek optycznych jest ich dokładność oraz to, że nie posiadają żadnych elementów mechanicznych. W przeciwieństwie do myszek kulkowych są one bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Do zalet należy zaliczyć także to, że mogą pracować na wielu różnych powierzchniach.

myszka komputerowaLaserowa myszka

Myszki laserowe są tak naprawdę odmianą powyżej opisanych myszek optycznych, które także wykorzystują diody laserowe. Dzięki technologii laserowej myszka komputerowa może zapewnić doskonałą płynność ruchu. Laserowe myszki to doskonała propozycja nie tylko dla graczy, ale również dla grafików komputerowych, którzy obsługują zaawansowane programy graficzne.

Cena myszki ma znaczenie

Wybierając myszkę komputerową należy zwrócić uwagę nie tylko na jej design i funkcjonalność, ale również dla cenę. Myszki optyczne są zazwyczaj tańsze od swoich laserowych odpowiedników. Osoby, które potrzebują myszki jedynie do standardowych prac mogą pozwolić sobie na zakup myszki optycznej. Osoby, które większość dnia spędzają w pracy przed monitorem, powinny jednak zapewnić sobie wysoki komfort i wybrać laserowe modele, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. Dobra myszka komputerowa od renomowanego producenta, to jedna z tych inwestycji, która na pewno się zwróci.