Jaka drukarka do domu?

Jaka drukarka do domu?

Drukarka do komputera jest jednym z tych urządzeń, które kupowane są najczęściej bez uprzedniego przygotowania, aby potem stwarzać problemy użytkownikowi z powodu wybrania niewłaściwego modelu. Kluczem do bezproblemowego wykonywania wydruków w domu jest bardzo skrupulatne wybranie konkretnego modelu drukarki.

Co jest ważne?

Drukarka użytkowana w domu zasadniczo powinna różnić się od tych wykorzystywanych chociażby w biurze. Drukarka biurowa drukować będzie głownie niskiej jakości dokumenty, w większości przypadków składające się z samych tekstów. Dodatkowo ich ilość będzie ogromna, zatem najrozsądniejszym wyborem do biura będzie drukarka charakteryzują się niską jakością, ale ogromną ekonomicznością wydruków. Tak, aby koszt jednostkowy wydruku był możliwie najniższy.

Drukarka domowa jest całkowitym przeciwieństwem tego biurowego zapotrzebowania i koniecznie należy o tym pamiętać, ponieważ często zdarza się kupić komuś biurową drukarkę, a później mieć za złe producentowi, że stworzył sprzęt charakteryzujący się tak słabą jakością wydruku.

Czy drukarki laserowe kolorowe to przesada?

Szukając dobrych jakościowo wydruków, prędzej czy później każdy potencjalny nabywca drukarki napotka na swojej drodze drukarkę laserową kolorową – sprawdź przykładowe modele.

Kusić ona będzie rewelacyjną jakością wydruków, bardzo szybkim czasem ich realizacji oraz stosunkowo cichą pracą. Czy jest to zatem drukarka idealna do zastosowań domowych? Była by nią, gdyby nie cena, która jest często 3-4 razy wyższa niż drukarek atramentowych.

Jeśli ktoś jest pewien, że w pełni wykorzysta jej potencjał i możliwości np. poprzez częste drukowanie zdjęć lub grafik o wysokiej jakości w celach komercyjnych, z pewnością taki sprzęt będzie idealnym rozwiązaniem.
Jeśli jednak ktoś szuka tylko dobrej drukarki do domi, zdecydowanie lepszym wyjściem będzie zakup drukarki atramentowej.