Jaki czujnik gazu do domu?

Jaki czujnik gazu do domu?

W każdym domu z instalacją gazową lub z butlą, przyda się czujnik gazu ziemnego oraz czadu. Dzięki temu domownicy mogą zawsze spać spokojnie i nie muszą obawiać się ulatniania gazu, a także czadu, który może powstawać przy wadliwie działającej wentylacji.

Jaki czujnik gazu warto wybrać do domu?

Zanim kupimy konkretny czujnik, warto porównać kilka ofert (sprawdź m.in. https://sklep.gkpge.pl/czujnik-gazu-ziemnego). Im więcej funkcji ma czujnik, tym lepiej. Oprócz wykrywania gazu ziemnego, warto wybrać opcję czułą również na tlenek węgla, czyli czad. Najlepszym czujnikiem do domu jest urządzenie zasilane zarówno energią elektryczną, jak i bateriami, dzięki czemu nawet okresowe wyłączenie zasilania nie zaburza pracy detektora. Zwracajmy uwagę także na rodzaj alarmu informującego o przekroczonym stężeniu gazu w powietrzu – obowiązkowy jest alarm dźwiękowy, część producentów stosuje także alarm świetlny. Powinny one działać aż do momentu ręcznego wyłączenia czujnika.

Ile kosztuje czujnik gazu ziemnego?

Wbrew pozorom, czujnik gazu wcale nie jest drogi, a może nam nawet uratować życie! To niewielkich rozmiarów urządzenie w najprostszej wersji można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Im bardziej rozbudowany czujnik, tym więcej będzie kosztował. Dobre, markowe czujniki zwykle kosztują nie więcej niż 150-200 złotych. Najdroższe wersje mają zwykle rozbudowane funkcje alarmowe oraz podświetlane wyświetlacze LCD, które pokazują aktualny pomiar stężenia gazu w powietrzu.