telewizory lg

Telewizory LG i ich sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja pojawia się coraz częściej w różnego rodzaju produktach. Coraz częściej jesteśmy przez nią wspierani w codziennym użytkowaniu telefonów, telewizorów. Firma LG ciągle rozwija swoją technologię sztucznej inteligencji. Jak to wygląda w ich sztandarowych telewizorach OLED?

telewizory lgOLED w telewizorach LG

Technologia OLED jest często reklamowana jaka ta dzięki, której oglądanie telewizora jest jeszcze przyjemniejsze. Na czym ona polega? Wyświetlacze OLED wykorzystują do działania organiczne diody, za każdy piksel jest odpowiedzialna osobna dioda. Rozwiązanie to daje bardzo dobre efekty. Potęguje wrażenie kontrastu oraz głębokiej czerni.
Główną ich różnicą w porównaniu ze zwykłymi telewizorami LED jest taka, że telewizory OLED nie potrzebują dodatkowego oświetlenia. Światło w nich jest wydzielane samodzielnie. Sztandarowe telewizory od producenta LG to te z grupy LG OLED AI TV.

Sztuczna inteligencja w telewizorach LG

LG OLED AI TV jest to najnowsza technologia wykorzystywana przez LG. Umożliwia wykorzystywanie sztucznej inteligencji podczas oglądania telewizora. Możliwe dzięki niej staje się kontrolowanie telewizora komendami głosowymi. Sterowanie ustawieniem obrazu, przełączanie programów i wiele dobrych możliwości mogą nam zaoferować telewizory LG z technologią thinQ AI. Telewizor współpracuje również z usługami opartymi na elektronicznym przewodniku po programach (EPG).
Aby sztuczna inteligencja działała jest wspierana przez najnowszy procesor α9 (Alpha9). Został on opracowany specjalnie na potrzeby najnowszej sztucznej inteligencji. Jednak nie tylko to jest jego zadaniem. Procesor ma czuwać, aby czystość, jak i intensywność kolorów były ukazane jak najlepiej na wyświetlanym obrazie.
Ciekawą nowością jest technika HFR (High frame rate). Dzięki niej jest możliwe odtwarzanie obrazu z prędkością do 120 klatek na sekundę. Zapewnia to ostrość oraz płynność obrazu nawet przy najszybszym ruchu na ekranie. Szczególnie tę technologię docenią fani sportu, jak i gracze.