lodówki

Co warto wiedzieć o lodówkach przeznaczonych do zabudowy?

Coraz częściej już na etapie projektowania kuchni, coraz więcej osób decyduje się na umieszczenie wszelkiego rodzaju sprzętu AGD w zabudowie. Dotyczy to przede wszystkim lodówek, zmywarek oraz piekarników. Jednak zanim ostatecznie zdecydujemy się na taki krok, co warto wiedzieć o lodówkach przeznaczonych do zabudowy?

Zalety lodówek przeznaczonych do zabudowy

lodówkiZ całą pewnością kuchenne lodówki umieszczane w specjalnej zabudowie są w przestrzeni kuchennej niemal niezauważalne, takie można kupić na https://www.sferis.pl/lodowki-1909. Dlatego też ich obecność w żaden sposób nie wpływa na całość wystroju wnętrza, dzięki temu, że zabudowa jest idealnie dopasowana do przygotowanego wcześniej projektu całej kuchni. W sklepach oferujących sprzęt typu AGD można spotkać urządzenia zarówno zwyczajne, jak i te które swoją konstrukcją zostały przystosowane do umieszczania ich w zabudowach. W przypadku takich sprzętów docelowo przeznaczonych do umieszczania w zabudowie, producenci dołożyli wszelkich starań, aby w przypadku tych urządzeń wentylacja była ogromnie skuteczna. Należy pamiętać o tym, że brak lub też zła wentylacja umieszczonej w zabudowie lodówki bardzo szybko może doprowadzić do jej przegrzania. A to prędzej czy później prowadzi do poważnych awarii urządzenia. Dlatego też lodówki przeznaczone pod zabudowę są tak konstruowane, aby w miarę możliwości między urządzeniem, a zabudową bo dość swobodny przepływ powietrza. Tu jednak należy pamiętać o tym, że montując lodówkę w zabudowie należy zachować przynajmniej 4 cm odstępu pomiędzy lodówką a ścianką.

Czy umieszczanie lodówek w zabudowie ma wady?

Oczywiście jak każde rozwiązanie, tak i umieszczanie lodówek w zabudowie ma pewne swoje wady. Przede wszystkim w takiej lodówce umieszczonej w zabudowie będzie mieściło się znacznie mniej produktów niż w tej wolnostojącej, która ma dokładnie takie same rozmiary. Warto mieć na uwadze, że niezależnie od tego jaki sprzęt zostaje zabudowany zawsze będzie zabierał więcej miejsca. Ze względu na to bardzo często specjaliści z dziedziny urządzania wnętrz, nie polecają stosowanie zbyt powszechnie zabudowy w bardzo małych pomieszczeniach.