odkurzacze do domu i samochodu

Efektywne i szybkie sprzątanie

Obecnie nie wyobrażamy sobie sprzątania domu, biura czy firmy bez dobrego odkurzacza. To sprzęt, który znacznie przyspiesza prace domowe oraz w dużo dokładniejszy sposób umożliwia usuwanie wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się na różnego rodzaju powierzchniach. Na rynku istnieje jednak wiele modeli odkurzaczy. Który wybrać? O to kilka wskazówek.

odkurzacze do domu i samochoduPo pierwsze – odkurzacze tradycyjne

To najczęściej spotykane w naszych domach odkurzacze. Ich wybór jest tak ogromny, że klienci mogą zdecydować się na odkurzacze workowe, bezworkowe lub z filtrem wodnym. Odkurzacze workowe zbierają wszelkiego rodzaju zabrudzenia do specjalnego worków papierowych lub
wielokrotnego użytku. Są łatwe w obsłudze i charakteryzują się niedużym kształtem i lekkością. Dodatkowo, ich ceny są bardzo przystępne a wybór modeli i kolorów sprawia, że klienci naprawdę mają w czym wybierać. Kolejny typ – odkurzacze bezworkowe, posiadają specjalny pojemnik, do którego trafia kurz oraz wszystko co zbędne z naszych podłóg. To dużo ekonomiczniejsze rozwiązanie, gdyż pojemnik należy wypróżniać i myć – bez dodatkowych kosztów. Te odkurzacze również są niewielkie a ich ceny – bardzo przystępne. Ostatni typ to odkurzacze z filtrem wodnym. Zbierają zabrudzenia do specjalnego pojemnika z wodą. Są idealnym rozwiązaniem dla alergików, gdyż świetnie sobie radzą z kurzem i roztoczami. Ich minusem jest zdecydowanie waga oraz cena. Są dużo cięższe i droższe od poprzednich modeli.

Po drugie – odkurzacze przemysłowe

Te modele są świetnym rozwiązaniem, by szybko, skutecznie i bez dodatkowych kosztów utrzymać porządek w szkołach, wielkopowierzchniowych biurach, firmach, w halach czy na różnego rodzaju parkingach. To profesjonalny sprzęt, który odkurza duże i skomplikowane powierzchnie. Charakteryzuje się sporą wielkością. Ich ceny zaczynają się od 1500 zł wzwyż.

Po trzecie – odkurzacze automatyczne

Ten rodzaj odkurzaczy ostatnio cieszy się dużą popularnością w wielu domach klientów, skorzystaj z oferty https://www.sferis.pl/odkurzacze-1932. Zwane inaczej robotami sprzątającymi samodzielnie oczyszczają różne powierzchnie. Ich dużą zaletą jest inteligentne oprogramowanie oraz działanie bez pomocy człowieka. Cena odkurzaczy automatycznych zaczyna się od ok. 1300 zł. To ciekawe urządzenie, które na pewno warto mieć w domach o dużej powierzchni.