Czy lepiej kupić tusz oryginalny czy zdecydować się na zamiennik?

Czy lepiej kupić tusz oryginalny czy zdecydować się na zamiennik?

Zakup tuszu do drukarki atramentowej to zawsze bardzo duży wydatek, dlatego też tak wiele osób zwleka z nim, a drukarka stoi nieużywana gdzieś w szafie. Taka sytuacja ma najczęściej miejsce wtedy, gdy do konkretnego modelu drukarki nie da się dokupić tak zwanego zamiennika tuszu.

Oryginalny tusz HP 301 czy zamiennik

Bardzo ważną kwestią przed wyborem drukarki do swojego domu jest sprawdzenie, czy bez problemu uda się do niej później dokupić tańszy zamiennik tuszu. Jeżeli tak – warto zdecydować się na ten model, bo przy intensywnym użytkowaniu, gdy zajdzie konieczność wymiany tuszu, wydatek nie będzie tak koszmarnie duży. Przykładowo bardzo popularny tusz HP 301 oryginalny kosztuje nawet ponad 100 zł, a gdy znajdzie się jego zamiennik, cena może wynieść jedynie kilkadziesiąt zł. To z pewnością opcja ekonomiczna, z której chętnie korzysta mnóstwo osób.

Czy zamienniki wpływają negatywnie na funkcjonowanie drukarki?

zamienny tusz do hp 301

Czasami w internecie można spotkać się z opiniami, że zamienniki tuszu bardzo negatywnie wpływają na funkcjonowanie drukarki. Czy rzeczywiście jest to prawda? Zdecydowanie warto szukać dobrych opinii na różnego rodzaju blogach technicznych, bo być może rzeczywiście w przypadku niektórych modeli drukarek, wybór zamiennika ma negatywny wpływ na jakość drukowania. Jednak w większości sytuacji tak naprawdę nic złego się nie dzieje, drukarka bardzo dobrze pracuje, jakość wydruku nie spada. Kwestie ekonomiczne biorą zatem w górę, szczególnie w przypadku tanich drukarek do użytku domowego. Jeżeli natomiast tusz jest kupowany do maszyn wielofunkcyjnych, które są używane w biurach z dużą intensywnością, lepiej nie oszczędzać na zamiennikach tylko kupić tusz oryginalny. Trzeba bowiem ściśle trzymać się wytycznych producenta co do na przykład marki tuszu, aby ewentualne problemy ze sprzętem mogły być serwisowane w ramach gwarancji.