Wszystko, co trzeba wiedzieć o depilatorach

Kupowanie depilatora staje się coraz bardziej popularne. Wizja kobiet, które muszą co 2-3 dni się golić standardową maszynką jest dla nich straszna. Jednak jak pomyślą, że dzięki depilatorowi wszystko będzie przebiegało znacznie szybciej, a także efekt będzie się utrzymywał znacznie dłużej to jest to dla nich zachęta do zakupu. Depilatory na rynku są dość długo jednak wcześniej nie były, aż tak często kupowane, a kobiety stawiały na standardowe rozwiązania.

Rzeczy, na jakie warto zwrócić uwagę

Podczas zakupu takiego urządzenia należy zwrócić uwagę na pewne ważne czynniki. Jeśli się je pominie, to będzie można wydać źle pieniądze.

1. Sposób depilacji

Depilator działa na zasadzie wyrywania włosków. Jednak to, co odpowiada za wyrywanie może być zbudowane z pęset lub dysków. Jeśli chodzi o pęsety, to są one rzadziej rozmieszczone, przez co będą one przeznaczone dla osób, które mają dość rzadkie owłosienie. Jeśli jednak ma ktoś standardowe gęste włoski, to powinien kupić dyski, ponieważ będą one wyrywały więcej włosków na raz, jednak depilacja będzie szybsza i skuteczniejsza.

2. Prędkość depilacji

Depilatory bardzo często mają wbudowane dwie prędkości. Łatwo się domyślić, że jeśli będzie ktoś depilował wolniej to będzie to także mniej bolesne. Jeśli jednak się ktoś spieszy to z pewnością może włączyć szybszy tryb, ale musi pamiętać o bólu, jaki przy tym towarzyszy.

3. Głowica startowa

Można również spotkać depilatory, które posiadają dodatkową głowicę o nazwie startowa. Jest ona przeznaczona dla osób, które dopiero zaczynają depilować swoje ciało i nie są jeszcze przyzwyczajone do bólu jaki przy tym towarzyszy. Głowice startowe mają mniej pęset, przez co wolniej wyrywają włoski i powodują mniej bólu.

4. Model z funkcją depilacji wrażliwych miejsc

Depilowane są nie tylko nogi i ręce ale także części intymne i miejsca bardziej wrażliwe jak pachy. W takim wypadku warto zainwestować w model z funkcją depilacji wrażliwych miejsc, ponieważ depilacja tych miejsc będzie na pewno bardziej komfortowa.

Depilatory dostępne w ofercie sklepu Sferis.