Jaka wiertarko-wkrętarka sprawdzi się najlepiej?

Jaka wiertarko-wkrętarka sprawdzi się najlepiej?

Mogłoby się wydawać, że zakup wiertarko-wkrętarki to banalne zadanie. Nic bardziej mylnego. Istotne jest to, aby zainwestować w sprzęt o doskonałych parametrach, który przetrwa nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Najlepiej jest postawić na model, który będzie wydajny i niezawodny, a jednocześnie niedrogi. Nie każdy posiada duży budżet, który umożliwia zakup urządzenia z najwyższej półki. Dobrym wyborem są wiertarko-wkrętarki Dewalt, które świetnie sprawdzają się zarówno podczas prac domowych, jak i profesjonalnych.

Modele akumulatorowe

W warunkach domowych najlepiej sprawdzi się akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Dewalt. Jest ona komfortowa oraz bezproblemowa w użytkowaniu. Jej wysoka funkcjonalność zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby. Należy zaznaczyć, że taki typ sprzętu występuje w różnych wariantach. Wiele zależy od tego, z jakich tworzyw został wykonany akumulator. Elementy niklowo-kadmowe są rzadko spotykane. Wynika to z faktu, że zawierają one związki szkodliwe dla zdrowia.

Dość często spotyka się akumulatory niklowo-metalowo-wodorowe. Są one dość lekkie i podręczne, jednak rozładowują się dość szybko. Raczej nie są one polecane w przypadku długotrwałych prac. Optymalnym rozwiązaniem są akumulatory niklowo-cynkowe. Są one wydajne, a zarazem nie kosztują majątku. Najbardziej zaawansowane urządzenia wyposażone są w akumulator litowo-jonowy. Trzeba jednak liczyć się z tym, że cena takiego sprzętu jest wyższa.

Sposób użytkowania

Pojemność akumulatora może stopniowo się zmniejszać, co nie jest korzystnym zjawiskiem. Należy wiedzieć, że sposób użytkowania ma duży wpływ na przebieg tego procesu. Jeśli akumulator jest notorycznie ładowany przez całkowitym rozładowaniem, tym szybciej będzie spadać jego pojemność.

Wiadomym jest, że im mniejsza pojemność akumulatora, tym krótszy czas pracy po jego pełnym naładowaniu. Błędy użytkownika mogą więc doprowadzić do przedwczesnego spadku wydajności urządzenia. Plusem jest fakt, że w przypadku akumulatorów litowo-jonowych takie zjawisko praktycznie nie występuje.

Sprawdź to na https://www.sferis.pl/wiertarko-wkretarki-3605/dewalt.