pralki

Jakie pralki warto wybrać?

Producenci oferują bardzo wiele modeli pralek, dlatego też warto dowiedzieć się na które parametry zwracać szczególną uwagę przy zakupach. Wysokiej jakości pralka to inwestycja na lata, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Wsad ma znaczenie

pralki

Jak łatwo zauważyć pralki różnią się między sobą przede wszystkim sposobem ładowania. Wsad wbrew pozorom jest bardzo ważnym parametrem i zależy głównie nie tylko od wielkości rodziny, ale również od dostępnej powierzchni w łazience albo pralni. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej niezawodne pralki o ładowności bębna od 2,5kg do nawet 14kg. Jak łatwo się domyśleć single i pary mogą pozwolić sobie na mniejsze urządzenia, które w tym przypadku będą najekonomiczniejszym rozwiązaniem. Dla kilkuosobowych rodzin warto rozejrzeć się za pralkami powyżej 7kg.

Klasa energetyczna

Przeglądając dostępne na rynku pralki warto zwrócić uwagę także na ich klasę energetyczną zwłaszcza, że rachunki za energię elektryczną z roku na rok są coraz większe. Klasa energetyczna jak łatwo się domyśleć informuje o rocznym zużyciu energii. Większość producentów podaje ten parametr w kW/h, dzięki czemu można szybko porównać poszczególne urządzenia. Warto wspomnieć także i o tym, że istnieje również klasyfikacja energetyczna, która obejmuje siedem stopni. Największą efektywnością mogą pochwalić się pralki A+++, a najmniejszą urządzenia oznaczone literą D.