Pyszna kawa z różnych rodzajów ekspresów

Pyszna kawa z różnych rodzajów ekspresów

Ekspres do kawy to współcześnie jeden z częściej poszukiwanych elementów wyposażenia domu w AGD. Pyszna i aromatyczna kawa smakuje przecież każdemu. Warto mieć dobry ekspres do kawy w domu lub miejscu pracy, aby ugościć kawą, na przykład rodzinę lub klientów.

Ciśnieniowe ekspresy do kawy

fajny ekspres na kawe

Z pewnością to właśnie ciśnieniowe ekspresy do kawy pozwalają uzyskać najbardziej aromatyczny kawowy napój. Wyciągają one dosłownie całą moc z czarnych ziarenek, pozwalając na przykład przygotować espresso. Ciśnieniowe ekspresy do kawy można kupić w różnej cenie, zatem każdy znajdzie coś w zależności od swoich możliwości finansowych. Należy zaznaczyć jednak, że z pewnością nie jest to mały wydatek. Najprostszy ekspres ciśnieniowy zwykle kosztuje niewiele poniżej 1000 zł. Mimo wszystko warto zainwestować, bo za pomocą dosłownie jednego guziczka, można przygotować sobie swoją ulubioną kawę.

Kapsułkowe ekspresy do kawy

Kolejna opcja to tak zwany ekspres kapsułkowy. Do przygotowania kawy w takim ekspresie nie należy mielić ziaren. W tym przypadku kupuje się gotowe kapsułki, które następnie umieszcza się w ekspresie. Otrzymuje się wyjątkowo pyszną mleczną kawę, która może mieć też różne smaki. Wszystko zależy bowiem od zakupionych kapsułek. Z roku na rok ceny kapsułek maleją, jednak zakup na przykład 20 to wciąż wydatek nawet kilkudziesięciu złotych. Warto zatem o tym wiedzieć, zanim podejmie się decyzję o zakupie właśnie takiego ekspresu. Trzeba jednak przyznać, że to też alternatywa dla miłośników kawy rodem jak z prawdziwej kawiarni.

Ekspres przelewowy

Ostatnia opcja to ekspres przelewowy. On nie wyciska mocy z ziarenek pod wpływem wysokiego ciśnienia, tutaj na zmieloną kawę działa po prostu mocno podgrzana woda. To właśnie dzięki temu siła naparu jest zdecydowanie mniejsza, a kawa ma dużo bardziej łagodny smak. Dla wielu osób to jednak cecha pożądana, szczególnie jeżeli lubią sączyć sobie kawę praktycznie przez cały dzień, kubek po kubku. W takim przypadku ekspres przelewowy będzie naprawdę doskonałym zakupem.