Nietypowe cechy nowych telewizorów

Gdy kupuje się nowy telewizor samsung 65 cali led, mało kogo interesuje to, czy posiada on jakieś dodatkowe i nietypowe funkcje poprawiające jego prace. Liczy się przede wszystkim jakość obrazu, wielkość przekątnej i może ewentualnie jakość płynącego z niego dźwięku. Jest to spory błąd, ponieważ najnowsze rozwiązania technologiczne potrafią całkowicie zmienić oglądanie telewizji. Na co zatem powinno się zwracać uwagę, kupując nowy telewizor, oprócz tych znanych wszystkim jego cech?

Jaki system operacyjny wybrać?

Być może będzie to dla wielu osób zaskoczeniem, lecz obecne telewizory samsung 65 cali led, jak i wszystkie inne sprzedawane modele, posiadają w sobie system operacyjny, który niewiele różni się od tego, jaki jest np. w telefonach komórkowych. A jak wiadomo, systemy mogą być różne.

Nowoczesny telewizor ma ogromną ilość aplikacji, które umożliwiają rozszerzenie możliwości takiego urządzenia. Od prostych gier po wygaszacze ekranu, czy też na aplikacjach firm streamujących filmy lub seriale kończąc. Żeby jednak wszystko działało, jak należy, a także co bardzo ważne, miało wsparcie od producenta w postaci odpowiednich aktualizacji, powinno się wybierać odpowiedni system operacyjny. Szczególnie polecany jest np. Android.

Poprawa obrazu

Inną bardzo ważną funkcją telewizora, jest tzw. HDR. Jest to specjalny dodatek, który pozwala w zauważalny sposób wyostrzyć i poprawić kolory widoczne na obrazie. Nie każdy telewizor ma tę funkcję, a warto ją mieć, ponieważ poprawa obrazu jest naprawdę niezwykle widoczna.

A może coś świecącego?

Wiele osób uważa, że oglądanie telewizji jest nudne i nie mają czego przy niej szukać. Wystarczy jednak, że zetkną się z telewizorem posiadającym funkcje Ambilight, aby zdanie całkowicie zmienili.

Ambilight to diody umieszczone z tyłu telewizora, które świecą prosto na ścianę znajdują się za nim. Bardzo ważne jest to, że diody te dopasowują barwę światła do tego, co aktualnie wyświetlane jest na ekranie telewizora. Dzięki temu uzyskuje się efekt przedłużenia całego ekranu oraz zauważalnie poprawia się przyjemność z oglądania.

Telewizory od firmy Samsung znajdziesz tutaj.