Jaki ekran w nowym telewizorze wybrać?

Producenci telewizorów prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych funkcji, dodatków i nowoczesnych rozwiązań w swoich modelach telewizorów, starając się nimi zachęcić klientów do zakupu. Co jednak w przypadku, gdy ktoś chce po prostu kupić jeden z telewizorów Samsunga i nie interesują go inne modele? Na co taka osoba powinna zwracać uwagę przy zakupie swojego nowego sprzętu, wybierając go spośród modeli Samsunga? Oczywiście w tym, wypadku sprawa jest bardzo prosta, ponieważ wybór ogranicza się do ekranu.

Typ ekranu

Przeglądając telewizory Samsung, da się łatwo zauważyć, że wiele modeli bardzo wyraźnie odstaje od innych ceną. Czy wynika to z faktu, że są uszkodzone lub w drugą stronę, prototypowe? Nic podobnego, po prostu na rynku znajdują się dwie zupełnie różne od siebie technologie wykonania ekranu. Standardowym modelem jest oczywiście ekran LCD, czyli wypełniony ciekłymi kryształkami. Posiada on podświetlenie wykonane obecnie najczęściej z diod LED. Oprócz tego na rynku znaleźć jeszcze można model OLED, który charakteryzuje się znacznie lepszym obrazem, lecz również o wiele wyższą ceną. Wybór pomiędzy nimi jest prosty. Jeśli kogoś stać na wydanie powyżej 5 tysięcy złotych na telewizor, zdecydowanie powinien skusić się na model OLED. Dla pozostałych osób pozostają modele LCD.

Jaka rozdzielczość?

Zupełnie osobną sprawą podczas wybierania telewizora, jest określenie tego, jaką jego ekran ma posiadać rozdzielczość. I choć brzmi to na bardzo skomplikowany wybór, do którego trzeba posiadać sporo wiedzy, to jednak jest niezwykle prosty. Na rynku znaleźć można telewizory Samsung o 3 rozdzielczościach, full HD, 4K i 8K. Co jednak ciekawe, w tym wypadku model najwyższy nie jest tym najlepszym. Full HD ze względu na przestarzałą już technologie, można odrzucić. Z kolei 8K jest modelem jeszcze zbyt drogim, a poza tym zupełnie nie wykorzystywanym, ponieważ mało jest obecnie na rynku materiału w tak dużej rozdzielczości. Klientowi pozostaje zatem model 4K, który nie tylko jest w dobrej cenie, lecz również jest w pełni wykorzystywany ze względu na dużą ilość materiału nagranego w tej rozdzielczości.