Tusze do drukarki HP Deskjet 2620 – lepszy oryginał czy zamiennik?

Urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet 2620 to jeden z chętnie kupowanych modeli do użytku domowego. Pozwala na drukowanie, skanowanie oraz kopiowanie materiałów w czerni i w kolorze. Czy do tego modelu lepiej wybrać tusz oryginalny, a może zamiennik?

Tusz do drukarki HP Deskjet 2620 – oryginał

Oryginalne materiały eksploatacyjne do drukarek są polecane przez producentów. Są dopasowane do konkretnych modeli urządzeń. Wystarczy tylko umieścić je w drukarce i od razu można zacząć z nich korzystać.

Tusze tego rodzaju są oferowane w dwóch wariantach – czarne i kolorowe. Producent dostarcza je w pojemności mniejszej, która pozwala na wydrukowanie około 100 stron, oraz większej, która drukuje około 300 stron.

Niestety, za takie tusze do drukarki HP Deskjet 2620 trzeba będzie zapłacić dość wysoką cenę. W przypadku prezentowanego urządzenia to koszt od 50-60 złotych za tusz o mniejszej pojemności do 100-120 złotych za tusz o większej pojemności.

Tusz do drukarki HP Deskjet 2620 – zamiennik

Coraz więcej właścicieli drukarek sięga obecnie po zamienniki. Taki tusz do HP Deskjet 2620 również działa skutecznie, czyli pozwala na drukowanie w czerni oraz w kolorze, a przy tym oferuje dodatkowe korzyści.

Tusze te bazują na kompatybilnych kartridżach, dlatego pasują także do prezentowanego modelu drukarki. Posiadają jednak większą pojemność w stosunku do oryginałów. Najczęściej mają aż kilkanaście mililitrów, czyli jeden kartridż może posłużyć do wykonania większej liczby wydruków. Jednocześnie zapewniają one wysoką jakość wydruków. Koszt kupna zamiennika o zwiększonej pojemności to zwykle około 80-100 złotych i może on wydrukować nawet ponad tysiąc stron.

Korzystanie z zamienników nie jest podstawą do utraty gwarancji na urządzenie, dlatego można korzystać z nich nawet w nowych drukarkach.