Najczęstsze błędy popełniane podczas kupowania telewizora

Choć telewizor jest zdecydowanie najpopularniejszym i najlepiej poznanym sprzętem codziennego użytku, to jednak w dalszym ciągu podczas kupowania nowego modelu, popełnianych jest bardzo dużo błędów. O jakich błędach konkretnie mowa i jak im przeciwdziałać?

Źle dobrana rozdzielczość

Nie da się ukryć, że najczęściej popełnianym błędem podczas kupowania telewizora, jest kwestia tego, jaką się wybrało rozdzielczość jego ekranu. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o kupieniu jej zbyt małej oraz przeciwnie, zbyt wysokiej.


Wielu klientów, chcąc oszczędzić na zakupie telewizora, wybiera najtańsze na rynku modele, posiadające ekran o rozdzielczości zaledwie Full HD. Rozdzielczość ta w przypadku dzisiejszych standardów jest bardzo mała, co będzie odczuwalne w nieprzyjemny sposób podczas oglądania takiego telewizora. Dużym błędem jest również wybieranie modelu o największej możliwej rozdzielczości, która wynosi 8K. Obraz na takim telewizorze faktycznie wygląda bardzo dobrze, lecz jedynie na materiałach reklamowych przygotowanych przez producenta. Niestety obecnie żadna telewizja nie nadaje w tak dużej rozdzielczości, a tym bardziej żaden serwis VOD. Wybierając więc telewizory z tak szczegółowym ekranem, płaci się za coś, z czego się nie będzie korzystało.

Źle dobrana przekątna

Innego rodzaju powszechnym problemem i wynikającym z tego błędem, jest trudność w kupieniu odpowiedniej przekątnej telewizora. Innymi słowy, kupowane są telewizory albo zbyt małe, albo też przeciwnie, znacznie za duże. Oczywiście jak każdy fan i miłośnik telewizorów wie, trudno powiedzieć, że jakiś telewizor jest za duży. Zawsze to po prostu pomieszczenia są za małe. I to prowadzi do popełnianego błędu, czyli do niedostosowania wielkości telewizora do wielkości pomieszczenia, w którym będzie on stał. Odległość od ekranu podczas oglądania telewizora przykładowo 55-calowego, nie powinna być mniejsza niż dwa metry. Z drugiej jednak strony, oglądanie telewizora 32-calowego z odległości trzech metrów, również nie będzie należało do zbyt przyjemnych doświadczeń.

Oferta sprzedażowa: telewizory sklep Sferis.pl.