Porządek w domu – autonomiczne odkurzacze

Mi Robot Vacuum Cleaner to urządzenie bardzo inteligentne, przeznaczone do czyszczenia domu, posiadające aż 12 różnych czujników. Trzy Jego ruch w czasie rzeczywistym śledzą 3 procesory, które następnie obliczają dane korzystając z algorytmu lokalizacji i symulacji. LDS umożliwia robotowi skanowanie otoczenia w zakresie 360 °, nawet 1800 razy na sekundę.

Szereg zalet

Xiaomi mi vacuum cleaner posiada3 niezależne procesory, które w czasie rzeczywistym pozwalają na obserwację pracy. Robot szczegółowo planuje sobie sam ścieżkę czyszczenia i na podstawie mapy narysowanej specjalnej algorytmem, czyści wyznaczony obszar. Po czyszczeniu Xiaomi mi vacuum cleaner wraca do bazy i następnie automatycznie się ładuje. Gdy moc odkurzacza obniża się poniżej progu 20%, ponownie ładuje się on do 80% i powraca do swojej niedokończonej pracy. Biała konstrukcja Xiaomi mi vacuum cleaner składa się z 7 modułowych części, którymi są: obudowa IMR, wytrzymały materiał ABS oraz matowa obróbka boków i dna urządzenia, które to aż emanują nowoczesnością, natomiast czas jego pracy przy pełnym naładowaniu to nawet 2,5 godziny. Oferta dostępna jest tutaj.

xiaomi mi vacuum cleaner

Opinie użytkowników

Zdaniem użytkowników, odkurzacz ten bardzo dokładnie sprząta dywany z krótkim włosiem, panele i płytki. Do tego, dzięki mapie pomieszczeń, którą wykonuje, daje użytkownikowi późniejszą możliwość zaznaczenia jej na aplikacji, żeby posprzątana została np. tylko jadalnia. Sprzęt ten posprzątać może tylko określoną strefę albo zaznaczony na mapie kwadrat, określony w aplikacji Mi Home. Użytkownicy jako zaletę podkreślają również to, że pojemnik zarówno bardzo łatwo się wyciąga, jak i opróżnia. Można także sparować sprzęt z google home i z asystenta google sterować nim głosem. Xiaomi mi vacuum cleaner posiada też dodatkową boczną zmiotkę, która ułatwia wymiatanie kurzu w rogach ścian. Dzięki opcji aż 4 poziomów sprzątania, które można ustawiać samodzielnie za pomocą aplikacji, w zależności, od tego czy woli się sprzątać szybko czy dokładnie, sprzątanie odbywa się tak, jak się to zaplanuje. Xiaomi mi vacuum cleaner zdaniem użytkowników jest dużo szybszy od innych odkurzaczy, które nie wykonują mapowania pomieszczeń.